Muzyczna Iława - Historia i teraźniejszość
Witamy na stronie poświęconej iławskim zespołom muzycznym. Znajdziecie tu informacje, fotografie, nagrania audio oraz materiały video.
Interesuje nas historia, ale piszemy również o teraźniejszości. Zapraszamy do współpracy i nadsylania materiałów. 
wrzesień 2015
wrzesień 2015

XLVI ZŁOTA TARKA - termin

Informujemy, iż czterdziesta szósta edycja Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego OLD JAZZ MEETING ZŁOTA TARKA IŁAWA 2016 planowana jest na 5 - 6 - 7 sierpnia 2016 roku.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Konkursie o Nagrodę ZŁOTEJ TARKI prosimy o rozpoczęcie repetycji i przygotowanie płyty demo.
Pragnących wystąpić na Festiwalu namawiamy do uściślenia swoich tras koncertowych i zarezerwowanie terminów.
Wszystkich pozostałych fanów jazzu zachęcamy do rezerwacji terminów urlopu i miejsc w hotelach 
Rzecznik Festiwaluwięcej
wrzesień 2015

Zobacz galerię VERVRAX premiera HUMAN TERROR   TUTAJ
wrzesień 2015

Nowa strona www zespołu VERVRAX kliknij
wrzesień

Vervrax atakuje - gratulujemy Panowie. Jest moc.
sierpień
Info od zespołu SZWINDEL:
"Hej ludziska. Żyjemy i mamy sie dobrze. Po licznych zminach personalnych mamy odświeżony skład, nowy materiał i głowy pełne pomysłów. Do całej tej układanki brakuje nam wokalu.
SZUKAMY WOKALISTKI/WOKALISTY!Jeśli czujesz sie na siłach bądź znasz kogoś kto chciałby się sprawdzić, koniecznie do nas napisz. Gwarantujemy możliwość rozwoju i liczne szkolenia w terenie..."
sierpień
Pierwszy z singli zapowiadających nowy album zespołu VERVRAX -  HUMAN TERROR
lipiec 2015
Zespół VERVRAX zaprezentował okładkę swojej drugiej płyty, której premierę zaplanowano 19.09.2015 w iławskim klubie "Stacja Iława". Nam się podoba a prezentuje się tak:
czerwiec 2015
W niedzielę, 28 czerwca 2015 roku chór CAMERATA dopełnił swoim śpiewem nabożeństwo, które odbyło się z okazji jubileuszu 70 – lecia obecności metodystów na Mazurach w kościele parafii Łaski Bożej w Ostródzie. Było to także nabożeństwo kończące 94. doroczną Konferencję Kościoła Ewangelicko - Metodystycznego. Zaproszenie do udziału w nabożeństwie chór otrzymał od Zwierzchnika Kościoła ks.Andrzeja Malickiego oraz ks. Krzysztofa Kopacza. W piątek (3 lipca) o godz. 12.50 Program 2 wyemitował nagranie tego uroczystego nabożeństwa w Telewizji Polskiej.
czerwiec 2015
Zespół TRIPWIRE zajął 2 miejsce w przeglądzie zespołów Fama Rock Festiwal. 
czerwiec 2015
Zespół TRIPWIRE zajął 2 miejsce w przeglądzie zespołów Fama Rock Festiwal. 
czerwiec 2015
PODWÓJNY SUKCES CHÓRU CAMERTA
W niedzielę 21.06.2015 roku chór „Camerata” wziął udział w  II Międzynarodowym Konkursie Muzyki Sakralnej „Carmen Fidei”  w Osiu. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 15 zespołów z Polski, Białorusi i Ukrainy. Iławski zespół zaprezentował  jury konkursu pod przewodnictwem prof. zw. dr hab. Romana Gruczy z Akademii Muzycznej z Gdańska oraz zgromadzonej w osieckiej świątyni  publiczności  program  złożony z utworów muzyki dawnej i współczesnej. Występ chórzystów znad Jezioraka został  oceniony przez jurorów podwójnie i bardzo wysoko. Za swoją prezentację „Camerata” otrzymała najwyższe wyróżnienie konkursu „ Dyplom Złotego Pasma” oraz Nagrodę specjalną dla najlepszego dyrygenta II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Sakralnej „Carmen Fidei". Otrzymała ją oczywiście długoletnia dyrygentka chóru Honorata Cybula. Kolejne wysokie wyróżnienie dla chóru „Camerata” i jej Dyrygentki ( przypomnijmy że poprzednie śpiewacy iławscy otrzymali niespełna rok temu na konkursie w Macedonii) jest dowodem wysokiego poziomu artystycznego zespołu. Gratulujemy
czerwiec 2015
Przemek Karasiewicz - zdolny basista i wokalista zespołu Tripwire załozył bloga i napisał opowiadanie - przeczytaj 
czerwiec 2015
News od Tripwire:
"Siemano! Powracamy z jeszcze wiekszą nowością. Dosłownie i w przenośni. Ciężko jest pogodzić dwie rzeczy na raz, aby można było się im poświecić na 100%. Z tego powodu Karaś odstawia bas na rzecz samego wokalu. Mamy przyjemność poinformować was, ze na pozycje basisty wskakuje Przemek Pawłowski z którym większość zespołu miała już przyjemność współpracować w przeszłości..." 
czerwiec 2015
Znamy już 6 zespołów wybranych do Przeglądu zespołów przez partnera tegorocznej Famy - Audiowizje Music House. Zespoły które wystąpią 26.06.2015 w Iławie na małej scenie obok Amfiteatru:
 
Chopin Died
Fri Stejdż Bend
Jane Doe
Madvision
Traffic Junky
Tripwire
czerwiec 2015
Iława Gospel Singers został zaproszony do udziału w uroczystości nadania sztandaru iławskiej jednostce Zakładu Karnego. Występ po Mszy Św. o godzinie 10.00 19 czerwca w kosciele p.w. Przemienienia Pańskiego w Iławie.
maj 2015
Po raz pierwszy w swojej historii zespół Blues Station zagrał koncert akustyczny. - fotorelacja 
maj 2015
Oficjalny debiut zespołu Iława Gospel Singers za nami. Gratulujemy występu i czekamy na więcej.
foto - Karol Synowiec
maj 2015
Iławski chór "Camerata" z dyrygentką, Honoratą Cybulą, odbył w dniach 22-24 maja swoją kolejną trasę koncertową do zaprzyjaźnionego Naila w Turyngii (Niemcy). - więcej
maj 2015
Info od TRIPWIRE:
"Uwaga uwaga! Nowy, jeszcze ciepły numer. Pierwsze nagranie w (prawie) aktualnym składzie. Wkrótce kolejne info o nowościach w Tripwire!A na razie zapraszamy do odsłuchiwania"
maj 2015
Posłuchajcie Marka Rypińskiego z P4P i jego kapeli SKY COLLAPSE
maj 2015
Taka sytuacja od Old And Young:
maj 2015
Najnowsze info od Dominiki Kasprowicz:
"A jednak po polsku! Pracuję nad polskimi tekstami do singlowych piosenek. To dla mnie rzecz nowa i wielkie wyzwanie..."
maj 2015
Do końca maja organizatorzy "Złotej Tarki" czekają na zgłoszenia zespołów do konkursu. Więcej info  tutaj 
maj 2015
Autorska piosenka zespołu OLD AND YOUNG - miłego słuchania.
maj 2015
Najnowsze informacje z obozu zespołu Vervrax:
"Praca nad nagraniami trwa w najlepsze. Skończyliśmy rejestrację ścieżek, wszystkie instrumenty nagrane. Przed nami mixy. W sferze video również sporo się dzieje, zakontraktowaliśmy już dwa teledyski . Dogadujemy produkcję koszulek.Nowy płyta ukaże się najprawdopodobniej jesienią. Jak pewnie zauważyliście Berło śpiewaka dzierży Bartek, także nowy materiał będzie co najmniej zaskakujący:)"
kwiecień 2015
Masz zespół? Zgłoś się na XVII IŁAWSKA FAMA ROCK FESTIWAL - Przegląd zespołów rockowych - ELIMINACJE - szczegóły
kwiecień 2015
kwiecień 2015
Line Up Famy 2015
kwiecień 2015
Szczegóły dotyczące koncertu Raya Wilsona w Iławie
kwiecień 2015
Konkurs o Złotą Tarkę - na zgłoszenia organizatorzy czekają do 31 majaszczegóły
kwiecień 2015
XXXIII konkurs Spotkania z Poezją - m.in. w ramach imprezy Konkurs Poezji śpiewanej (gimnazjum) - w konkursie mogą wziąć udział osoby które przygotują 2 utwory poetyckie śpiewane oraz jeden utwór poetycki - recytacja.szczegóły
marzec 2015
Iława Gospel Singers w całej okazałości:
marzec 2015
HYMEN - to "nowy - stary" zespół Artura Zakrzewskiego, który zagra na koncercie charytatywnym w Biskupcu 11.04.2015. W składzie kapeli - m.in. Tomasz Chudy, Marcin Kulesza, Artur Zakrzewski.
marzec 2015
Zespół Mariusza Gołebiowskiego który zadebiutował pod koniec lutego na koncercie w Starym Tartaku przyjął nazwę  - TrioAct. 
marzec 2015
Dwie zapowiedzi dawno niesłyszanych iławskich artystów:
DOMINIKA KASPROWICZ - " Prace nad drugą, bardziej "radiową", przyjazną dla słuchaczy wersją pierwszego singla trwają. O komercyjny potencjał i przebojowy charakter przedsięwzięcia martwi się właśnie Kamil Mikuła ... "
TRIPWIRE - "Tak długa cisza na fanpage spowodowana była zmianami personalnymi w zespole, o czym pisaliśmy wcześniej. Po opuszczeniu zespołu przez Vejderowskiego pozostało nas tylko czterech. Nie spędziliśmy tego czasu bezczynnie i już niedługo zamierzamy pokazać wam nowe wydanie Tripwire. Więcej informacji już wkrótce!"
marzec 2015
marzec 2015
27 lutego o godz. 17:00, na uroczystej gali w Kinoteatrze „PASJA” wyróżniono i nagrodzono zasłużonych dla kultury w Iławie w 2014 roku:
W kategorii MUZYKA nagrody otrzymali:
Urszula Ziemińska, Honorata Cybula, Stowarzyszenie chór CAMERATA, Stanisław Kożuchowski, Jacek Niechczyński. Gratulujemy. 
luty 2015
W ostatni dzień lutego w Hotelu Stary Tartak zadebiutował nowy zespół  - "Zespół Mariusza" - w skład tego projektu wchodzą: Mariusz Gołębiowski - gitara, wokal, Andrzej Bartkowski - bass, Wojciech Wiśniewski - klawisze. Zespół wykonuje autorskie piosenki.
luty 2015
Kolejna nowość znaleziona na Facebooku - zespół "The Molka" - w składzie: Iro - Perkusja/Chórki Michał - Gitara Elektryczna/Vocal Aman - Gtara Basowa/Chórki Bartek - Gitara Elektryczna. Nazwa podoba nam się bardzo - teraz czekamy na muzykę. 
Zobacz profil zespołu kliknij
luty 2015
Przeczytaliśmy na profilu zespołu VERVRAX na Facebooku że chłopcy przystapili do nagrywania drugiej płyty. Czekamy na efekty i życzymy jeszcze lepszych dźwięków niż te, które znalazły się na 1 płytce kapeli
luty 2015
Przedstawiamy kapelę Marka vel Rycha basisty z P4P - , który w warszawskim Sky Collapse jest wokalistą. Chłopaki wkrótce wypuszczą do sieci 4 kompozycje z pogranicza metalcore'u, deathcore'u i technicznych wygibasów. Do jednego z kawałków będzie także klip.
luty 2015
Wspominaliśmy o nowym zespole który pojawił się w Iławie - teraz wiemy już, że nazywa się Ts-eh-Go, grają w nim: Arek Dzierżawski - wokal, Baxx - gitara, Dyjo - perkusja, Zdanek - gitara, Michał Krajewski - bass
Poniżej pierwsze dostepne nagranie demo:
styczeń 2015
28.01.2015 ze stanowiska DYrektora Iławskiego Centrum Kultury odwołany został Tomek Woźniak - Muzyczna Iława dziękuje Tomkowi za doskonałą współpracę przez kilka ostatnich lat.
styczeń 2015
Kilka nowości:
W Iławie pojawiły się trzy nowe muzyczne składy:

1 - zespół, jeszcze bez nazwy w skład którego wchodzą: Arek Dzierżawski - wokal, Baxx - gitara, Dyjo - perkusja, Zdanek - gitara, Michał Krajewki - bass. Mieliśmy okazję posłuchać pierwszego nagrania zespołu - zapowiada się interesująco.

2 - Mariusz Gołębiowski z zespołem wystapi 27.02.2015 w Hotelu Stary Tartak jako support zespołu Acustic.

3 - Artur Zakrzewski i Tomasz Chudy /do niedawna Blues Station/ razem m.in. z Kulkiem /ex After Shock/ zagrali swój pierwszy koncert w Biskupcu Pomorskim na ostatniej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. 
styczeń 2015
pierwszy koncert "nowej" Młodzieżowej Orkiestry Detej z Iławy za nami.
Przeczytaj relację i zobacz foto - TUTAJ
styczeń 2015
pierwsze info na temat tegorocznej edycji
styczeń 2015
najnowsze info od Western Rockers
styczeń 2015
Są już pierwsze informacje na temat "Iława Gospel Singers"
grudzień 2014
Iławska scena muzyczna to również piosenka religijna. Może dla większości jeszcze nieznana ale bez wątpienia interesująca - posłuchajcie autorskich nagrań Joanny:

grudzień 2014
Ciekawe informacje zamieściła Dominika Kasprowicz na jednym z portali społecznościowych. Trzymamy kciuki za powodzenie tej niewątpliwie ciekawej sytuacji. 
"Prace aranżacyjne nad pierwszym singlem na finiszu, a już zaczynamy szykować kolejny Kto zgadnie, jaka będzie sekwencja??? Drugi musi być gotowy, zanim pójdzie pierwszy Założenie producenta jest takie, że po pierwszym się zacznie i nie będzie czasu na pracę nad drugim Oby Mam nadzieję, że po drugim po prostu będę już mogła wejść do studia i nagrać całą resztę płyty Dream big or go home" 

wrzesień 2014
Info od zespołu VERVRAX:
Breaking news!!!
Z przykrością informujemy, że Basiorro zrezygnował z bycia basistą i wokalistą Vervrax!
Wiadomość długo skrywaliśmy przed światem, celem nie robienia zamętu, tym bardziej, że powstałe perturbacje nie zatrzymały zespołu nawet na chwilę. Przegrupowywanie składu jest już dokonane, ale o szczegółach oraz najbliższych koncertach napiszemy w Poniedziałek. Teraz skupmy się na tym co ma do powiedzenia Basior.

Paweł "Basiorro" Leszek: "Siły sprzeczne namieszały w moim życiu, rzucając cień na działalność w zespole. Postanowiłem zrezygnować z funkcji wokalisty i basisty w Vervrax. To najbardziej przykra decyzja z jaką przyszło mi się dotychczas zmierzyć. Posunięcie to nie wiąże się jednak z definitywnym zakończeniem współpracy z kapelą. Usuwam się w cień, jednak wciąż będę pracował na rzecz wspólnego sukcesu! Nie znam słów by podziękować Piotrowi, Radkowi, Bartkowi i Miłoszowi i Przemkowi za współpracę i wspólne życie… Wyrazy wdzięczności dla naszych rodzin, managementu (Tomek), wszystkich rąk na pokładzie (Marcin), publiczności oraz sympatyków."Wasz Basiorro


Posłuchaj wywiadu z P4P - tutaj

SZWINDEL w Radiu Bemowo - posłuchaj


Ściągnij DEMO zespołu SZWINDEL - tutaj

Posłuchaj nagrań zespołów:

VERVRAX - w "Fabryce Zespołów" - przeczytaj"10 pytań do..." - Marek Rypiński (P4P) na łamach www.metal-core.pl - polecamy lekturę.
Kliknij!Zobaczcie trailer klipu do kawałka "Gniew" z "Unreal EP". Positive For Progress i Artur "Kornik" Sowiński - tutajPolecamy teledysk zespołu Positive For ProgresstutajPosłuchajcie archiwalnego nagrania /rok około 1994/ zespołu RENE z Lubawy pt. "Hej hej kochanie"

Archiwum aktualnosci

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych